Idea

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała z chęci integracji polskiego środowiska miłośników włoskich pojazdów. Śledzimy co się dzieje w naszym otoczeniu, promujemy i wspieramy najciekawsze inicjatywy oraz pokazujemy także ciekawe przykłady aktywności pasjonatów włoskiej myśli technicznej  z zagranicy.

Spotkania pod hasłem Forza Italia organizowane były na terenie byłej Fabryki Norblina w murach Muzeum Motoryzacji. Po przeniesieniu muzeum nastąpiła ponad roczna przerwa i z inicjatywą powróciliśmy w 2010 roku, pomagając Automobilklubowi Polski zorganizować Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej Motoryzacji.

W 2011 po raz pierwszy spotkaliśmy się na terenie Pałacu w Oborach. Dwudniowy piknik był prawdziwym świętem włoskiej motoryzacji w Polsce, imprezą klubową o niespotykanym do tej pory charakterze. Relacje oraz materiały ze spotkania znajdują się cały czas na stronie http://2011.forzaitalia.pl

Dla kogo jest organizowany ten zlot ?

Dla posiadaczy włoskich pojazdów, zarówno zabytkowych jak i współczesnych.

Dla klubowiczów, licznie zrzeszonych w polskich klubach i forach sympatyków różnych włoskich marek.

Dla miłośników włoskiej myśli technicznej, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę i poznać właścicieli unikalnych pojazdów.

Dla miłośników słonecznej Italii, którzy mają ochotę przenieść się na chwilę w czasie i miejscu i odnaleźć się na pikniku we włoskim miasteczku, gdzie nie zabraknie dobrego jedzenia i atrakcji.

Dla aktywnych i otwartych na nowe horyzonty osób, które chcą poznać bliżej klimat środowiska miłośników włoskiej motoryzacji.

 

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja ForzaItalia.pl

Leave a Reply